Maso nejím, ale Halal mi nevadí

27. září 2015 v 22:31 | Kifaaya Diab
Asi určitě víte, že muslimové maso nejí, nebo tedy aspoň né maso vepřové a nejí maso, které nebylo usmrcené tzv Halal porážkou. Já maso nejím, ale né kvůli víře, já nejím maso vůbec, tedy aspoň se o to snažím ho úplně eliminovat. Maso mi nechutná, žádné. Na Halal porážce nic špatného nevidím, v českých masokombinátech zpracovávají maso možná ještě mnohem krutějším způsobem než je muslimská Halal porážka. Možná mně za to teď asi slovně budete soudit,ale na Halal opravdu nic špatného nevidím, dělá se to od pradávna. Hlava se zvířeti neusekává, zvíře se nemučí a podřízně se stejně jako se to dělá na mnoho porážkách v čr a jiných zemí, jako husa, slepice atd. Zvíře se podřízne a až zemře, může se teprve začít zpracovávat maso. I přímo v Koránu je psáno, že zvíře nesmí trpět, žádné umlácení, atd u muslimské porážky nenajdete. Běžně se to opravdu dělá na vesnicích ve městech prakticky vůbec. To je,ale i tady v čr. Navíc muslim ani nezpracovává krev ze zvířete jak to češi dělají atd.

Každopádně já Halal nechci, maso nejím a nedávám ho ani své rodině. Sestra občas připravý klasicky kuře a to je tak vše. Moc si na tohle doma zrovna nepotrpíme.

Potraviny které muslim nejí:

vepřové, hmyz, obojživelník, konzumace krve ze zvířete, mrtvé zvíře - zdechlina nebo zvíře co bylo usmrceno jinak než halal porážkou, což je třeba míněno sražené zvíře či zastřelené. (zde si ale už tak jistá nejsem, viděla jsem i muslimy co zvíře prostě střelili a bylo) a samozřejmě nekonzumuje se alkohol, drogy, ani cigarety (což zase také úplně tak není pravda na vesnicích muži žvíkají občas tabák a nebo si ubalí cigaretu. Zcela vyjímečně si dají sklenku alkoholu, ale to zcela vyjímečně.

K tomu Halalu se to týká hlavně života ve vesnicích v Istambulu v činžáku si jen tak Halal maso asi nepřipravíte, to samé jatka také vidíte hlavně na vesnicích a to tak 2x do roka. A dnes už ani to ne, i vesničan si zajede do Alberta pro mražené kuře, případně KFC to také jistí.

Správný muslim jí přeci Kebab :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama