5 hlavních pilířů správného muslima (Islámu)

27. září 2015 v 0:22 | Kifaaya Diab
Každý muslim má 5 hlavních povinností: Věřit v jednoho Boha a jeho Proroka Muhammada.
Vyznání víry, tzv. šaháda (shahadah), po jehož vyslovení se člověk stává muslimem, zní doslova takto: "Není boha kromě Alláha a Muhammad je jeho Prorok.", arabsky "La-illáhu ilalláh, wa Muhammadún rasúluláh".
Cesta do Mekky - Jednou v životě vykonat pouť do Mekky, tzv. hadždž (hajj, haj). Hadždž má svá pravidla a rituály, které je třeba dodržet. V poutním období se do Mekky sjede několik milionů věřících z celého světa. Ten, kdo pouť vykonal, se pak před jménem honosí titulem "hadži" (haji).
Ramaddán - Dodržovat půst od rána do večera během celého měsíce Ramaddánu (jeho přesná doba se každý rok mění. Poskytovat almužnu (zakkát) potřebným, optimálně 2.5% ze svého majetku.
Modlit se. K modlitbám (arabsky salah) volá z minaretů muslimy muezzin 5x denně - před východem slunce, v půlce dne, odpoledne, při západu slunce a později večer. Přesná doba modliteb se každý den mění a bývá zveřejňována v denním tisku a televizi, Pochopitelně, ne každý muslim se opravdu modlí 5x denně. Modlitbu můžete provádět kdekoliv, ale modlit se v mešitě je považováno za prospěšnější. Věřící jsou vždy otočeni směrem k Mecce a provádějí přesně stanovenou sérii pohybů a úklon, které mají symbolický význam. Nejdůležitější modlitba je páteční polední, kdy by všichni věřící muži měli přijít do mešity. Modlitbě předchází povinné omytí a očista. Pamatujte, že byste neměli při návštěvě mešity procházet před modlícím se člověkem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 27. září 2015 v 2:13 | Reagovat

Pročetla jsem články nazpět. Zvláštní - přibývá blogů tvého vyznání (aspoň myslím). Všechno má své světlé i temné stránky, jsem zvědavá, co se dočtu.
Přeju...no teď asi dobrou noc :)

2 kifaayadiab kifaayadiab | Web | 27. září 2015 v 11:36 | Reagovat

Ano světlé i temné, tohle je právě ale na dlouhé debaty a ono je rychlejší a snadnější něco i hned společností zavrhnout a nenávidět. .... Bohužel. Ale věřím ba naopak dnes už vím, že je i mnoho těch co prostě uznávají pravidlo velmi jednoduché. žij a nechej žít, .... tím myšleno hodně věcí,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama